Sano Labor - analýzy objemového krmiva

Dôležitá súčasť Vášho úspechu

Úroveň výkonnosti dojníc a všeobecne hovädzieho dobytka sa v posledných rokoch neustále zvyšovuje. Pre optimálnu výkonnosť a úroveň zdravia zvierat musí poľnohospodár vedieť, ktoré krmivo môže byť použité na vytvorenie čo možno najefektívnejšej kŕmnej dávky. Poznatky o jednotlivých zložkách krmiva sú preto veľmi dôležité. Genetický potenciál, zdravie zvierat, náklady na krmivo, ako aj environmentálne ciele kladú tie najvyššie nároky na individuálny prístup a výpočty kŕmnych dávov pre každý podnik špecificky. Jedna vec je jasná: už nestačí spoliehať sa iba na predvolené hodnoty a kritériá. Jadrové a objemové krmivá sa líšia obsahom živín, minerálov a vitamínov v závislosti od spôsobu založenia porastov, použitej genetiky, poveternostných podmienok, prihnojovania, či doby zberu. Správna analýza vzorky krmiva dokáže takto poskytnúť ucelené informácie o úspešnosti opatrení na výrobu krmovín a plnohodnotné údaje nevyhnutné na zostavovanie optimálnsch kŕmnych dávok. Je dôležitým základným prvkom na prípadné odhalenie problémov súvisiacich so zdravím Vašich zvierat, resp. jej následnú prevenciu.

Ale ani analýza krmiva nie je iba analýzou krmiva: Sano Laboratóriumpracuje s najnovšími štandardmi, a preto vytvorila partnerstvo s popredným svetovým laboratóriom na analýzu krmív - CVAS(Cumberland Valley Analytical Services)s využitím tzv. CNCPS modelu. Model CNCPS zohľadňuje pri analýze krmív exaktnejší rozbor bielkovín, tukov a uhľohydrátov. Nejde iba o čistý obsah živín, ale tiež uvažuje o využiteľnosti v zažívacom trakte, resp. stráviteľnosti. Okrem toho počíta s konkrétnymi živočíšnymi a okolitými faktormi. Model selektívne rozkladá sacharidové a proteínové frakcie založené na špecifickej stráviteľnosti či väzbe na frakciu vláknin. Dokážeme tým pádom presnejšie určiť synchronizáciu v bachore. Okrem toho je možné zistiť i presné informácie o stave zásobovania živočícha esenciálnymi aminokyselinami.

Informujte sa viac o možnosti využiť prípadne služby Sano Laboratória na rozbor Vašich krmovín. Obráťte sa na svojho regionálneho Sano odborného poradcu, resp. priamo na kanceláriu Sano. 

Kontaktujte nás

Sano - Moderná výživa zvierat s.r.o.
+4212 653 16 570
+4212 654 21 983
Dlhé Diely I. 23/a
841 04 Bratislava
Slovensko